Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Smartwings

SmartWings jest jedną z wiodących linii lotniczych w Republice Czeskiej. Z siedzibą w Pradze - Václav-Havel, służy 56 celom na czterech kontynentach.

Kancelarie prawne mogą rozwiązać konflikt ze Smartwings

Roszczenie odszkodowawcze po opóźnieniu lub anulowaniu przez SmartWings? Przede wszystkim należy sprawdzić przyczynę szkody, a także dowiedzieć się, jak skonfrontować siłę swojego przewoźnika lotniczego, starając się udowodnić w jakikolwiek sposób, że siły zewnętrzne spowodowały tę niedogodność.

Zostaw prawników zaangażowanych przez piętnaście lat w dziedzinie obrony ofiar szkód spowodowanych przez powietrze, potraktuj swoją sprawę z rygorem, aby zapewnić sobie odszkodowanie bez przeprowadzki z domu!

Oblicz rekompensatę za 2 minuty

Dowiedz się, ile możesz uzyskać, będąc ofiarą szkód spowodowanych przez powietrze:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Opóźnienia

Codziennie z setek lotnisk na całym świecie wystartuje ponad dziewięćdziesiąt trzy tysiące lotów. Oczywiście wszystko to jest regulowane i organizowane przez organizację lotnictwa cywilnego, ale nadal trudno jest przewoźnikom lotniczym nadal zapewniać punktualność ich połączeń, szczególnie w okresach wakacyjnych, kiedy ruch lotniska.
Opóźnienia lotów mogą być również spowodowane ekstremalnymi zdarzeniami pogodowymi lub innymi okolicznościami, za które linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności, takimi jak strajki ogłoszone przez kontrolerów ruchu lotniczego ... Są to przypadki, które zostały zwolnione systematycznie przewoźnikowi wypłacania odszkodowań swoim pasażerom.

Anuluj

Ze względów bezpieczeństwa Twój lot nie może opuścić terenu. Z powodu ulewnego deszczu, burzy śnieżnej, mgły, ... start samolotu staje się prawie niemożliwy, dlatego twój lot zostaje przełożony.

W rzeczywistości nie jest to anulowanie ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, które dają prawo do naprawy, ale raczej loty, które zostały odwołane z powodu awarii mechanicznych lub technicznych lub innych problemów, które mogą być naprawione przez operatorów.

SmartWings lot odwołany poza Unią Europejską. Ponieważ ta linia lotnicza jest obywatelem kraju UE, wszystkie regularne loty z europejskiego lotniska mogą zostać naprawione.

Overbooking

Twoje czeskie linie lotnicze mogą sprzedać Twój bilet! Wierzcie lub nie, linie lotnicze mają prawo do overbookingu. Jest to bardzo popularna technika sprzedaży w sektorze transportu lotniczego, ale także w sektorze hotelarskim.

Pasażerowie, którzy są ofiarami tej praktyki, są obsługiwani przez swoich przewoźników. W wyjątkowych przypadkach pasażerowie podróżujący w obrębie Unii Europejskiej lub europejski przewoźnik, na przykład Smartwings, mają możliwość dochodzenia odszkodowania, którego minimalna kwota na naprawienie niedogodności wynosi 250 EUR.

Utrata polaczenia

Przegrany mecz jest synonimem zmarnowanej podróży. Po późnym wylądowaniu samolotu pasażer może pominąć swój drugi samolot. Aby dotrzeć do celu, musi czekać nie mniej niż cztery godziny na lotnisku, aby mógł zostać umieszczony na innym locie.

W podobnym przypadku to linia lotnicza obsługująca pierwszą część podróży musi zająć się pasażerami i pokryć koszty swojej nowej rezerwacji, wiedząc, że musi ona również go zrekompensować.

4 thoughts on “SmartWings

  1. Dnia 30 VI 2019 samolot Smartwings (TVP 7441) lecący z Chanii do Poznania spóźnił się ponad 3 godziny z powodu braku załogi. Powołując się na rozporządzenie Parlamentu Europejskiego (WE) nr 261/2004 domagam się zadośćuczynienia w wysokości 400 euro za 4 osoby tj. 1600 euro.

  2. The flight 7301 was initially delayed for an hour. After take-off, an hour passes and a pilot message about the emergency landing. Engine failure forced the pilot to land at Gran Canaria airport. There, it was decided to stop the flight and substitute a new aircraft for theoretically 20:40 local time. We start around 22.00. We land in Poland at 4.05 Polish time. We were supposed to land at 22.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *