Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Scandinavian Airlines System

Skandynawskie Linie Lotnicze, skrót SAS, to linie lotnicze Skandynawii i członek Star Alliance. Została założona w 1918 roku jako pierwsi operatorzy na świecie, przejmując tereny z KLM.

Zważywszy, że ma on swoją główną siedzibę w Sztokholmie w Szwecji, to przewoźnik lotniczy jest zobowiązany do zapłaty odszkodowania swoim pasażerom za każdym razem, gdy jego loty napotykają na znaczne opóźnienia lub odwołania, ...

Tylko prawnicy, którzy mogą pomóc Ci uzyskać odszkodowanie

Decydując się na obronę za pomocą specjalistycznego prawnika, możesz zaoszczędzić czas, ale także spokój. Nie musisz nawet nikomu wyjaśniać swojej sprawy, ponieważ wystarczy przesłać swoje dane kontaktowe i dane dotyczące podróży do ekspertów prawnych za pomocą prostego formularza online.

Twój plik zostanie szybko przetworzony i przeanalizowany przez prawników, którzy mogą ocenić kwotę naprawiającą niedogodności po potwierdzeniu, że jesteś uprawniony do otrzymania odszkodowania.

W jaki sposób można ustalić kwotę jego dodatku

Tak, jest on obliczany tylko na podstawie odległości kilometrowej lotu:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Późno na lotnisku

Z powodu problemu technicznego samolot może wystartować dopiero po kilku godzinach opóźnienia. Naprawa awarii mechanicznej może zająć dużo czasu, aby samolot był gotowy do startu z pasa startowego.

Istnieją również problemy techniczne samolotów przechodzi w locie popychanie pilotów odwrócić samolot na inne lotnisko, ... Są to w istocie zdarzenia, które mogą powodować nadmierne opóźnienia, aw konsekwencji wprowadzenie pasażerom sytuację zły.

Ta niedogodność może być generowany przez SAS muszą być naprawione, o ile nie był w stanie uzasadnić obecność szczególnych okolicznościach (pogoda, zderzenia z ptakami ...)

Anulowanie niespodzianek

Każdego dnia setki urządzeń są przypięte do ziemi. Powód, strajk ogłoszony przez związek pilotów z prośbą o poprawę ich dochodów, ...

Z powodu tego ruchu tysiące pasażerów nie może latać na czas. Strajk może trwać jeden lub więcej dni, co powoduje, że przewoźnik anuluje swoje obroty.

W przypadku anulowania, załoga dana linia lotnicza rozpocząć obsługujących pasażerów z posiłków i przekąsek, ich przewodnikiem i towarzyszyć im aż operator jest gotowy zaoferować im alternatywny lot. Jednak to wszystko nie wystarczy, by uspokoić ich narzekanie.

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej ten rodzaj szkód można rozwiązać i naprawić tylko za pomocą rekompensaty ryczałtowej.

Overbooking

W przypadku nadkompletu (nadmierna sprzedaż biletów lotniczych), SAS nie ma wyboru i musi pchnąć część pasażerów do rezygnacji z miejsc, ponieważ samolot nie może wystartować z obecnością pasażerów, którzy nie są siedzą na swoich miejscach.

Tysiące, a nawet miliony podróżnych są narażone na tę szkodę, ale mniejszość z nich jest już świadoma swoich praw, gdy ich lot jest przepełniony.

Po odbyciu lotu zastępczego poszkodowany ma prawo żądać odszkodowania za niedogodności, które poniósł jego operator, jeśli przybył na lotnisko z opóźnieniem przekraczającym trzy godziny.

Utracono polaczenie

Gdy ktoś tęskni za lotem, nie jest już przydatne obliczanie długości opóźnienia, aby wiedzieć, że kwalifikuje się ono do kompensaty.

Jeśli zdarzyło Ci się, że odbyłeś lot dwoma podróżami i straciłeś drugie połączenie z powodu opóźnienia pierwszego lotu obsługiwanego przez SAS. Szwedzki przewoźnik musi wypłacić odszkodowanie zgodnie z przepisami ustawy EC261 / 2004.

3 thoughts on “SAS

 1. Dnia 03.01.2019 miałem zacząć podroż z Gdańska do Molde . Lot o numerze SK 760 nie wystartował o czasie z przyczyn technicznych i nie mogłem kontynuować dalszego lotu SK 2872 . Podróż została przeniesiona na dzień 04.01.2019 , na linie lotnicze LOT która też nie wywiązała się z obowiązków i nie zdarzyłem na lot SK 4528 dnia 04.01.2019 . Zostałem zmuszony do zostania w OSLO do dnia 06.01.2019. Z powodu braków połączenia OSLO do MOLDE . Jestem stratny w formie finansowej i czasu który mogłem poświecić RODZINIE . Proszę o szybkie rozpatrzenie mojej reklamacji . Miłego dnia .

 2. By delay I arrived home more than 3 hours later than I should have, it was also at night which caused great fatigue and discomfort. expects compensation in financial form.

 3. Dnia 20.10.2019 miałam lot z Warszawy do Kopenhagi (SK2752) a na następnie do Helsinek (SK1720) – miałam wylądować 21.10.19 o 00:45, niestety samolot z Warszawy nie wyleciał z powodów technicznych. Dostałam lot zastępczy liniami Lot (LO 777) przez Wilno na następny dzień czyli 21.10.19
  Z powodu cancelacji lotu, nie mogła odbyć spotkań, które były zaplanowane od rana 21.10.19.
  Proszę o szybkie rozpatrzenie mojej reklamacji .
  Pozdrawiam
  Małgorzata Gołębiewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *