Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Luxair

Luxair jest pierwszą linią lotniczą w Luksemburgu. Założona w 1962 roku flota składa się z siedemnastu samolotów rozmieszczonych w sześćdziesięciu pięciu miejscach docelowych, w większości w Europie.

Mimo że przewoźnik luksemburski dokłada wszelkich starań, aby zapewnić, że twoje loty będą odbywać się zgodnie z planem, mogą cierpieć z powodu opóźnień lub odwołań, ...

Startupy są do Twojej dyspozycji

Opóźnienia, które Komisja Europejska uznaje za nadmierne (+3h), w konsekwencji dają prawo do odszkodowania.

Wyspecjalizowane firmy prawnicze mogą zastąpić Cię w procesie projektowania i tworzenia akt oraz roszczenia o odszkodowanie, a nawet reprezentować cię w trakcie procedury składania roszczenia.

Ci eksperci prawni są odpowiedzialni za ochronę twoich praw i interesów z twoim operatorem. Są nawet gotowi zwrócić się do sądu o odszkodowanie, do którego jesteś uprawniony.

Ile wynosi niedogodność na lotnisku?

Odległość lotu stanowi jedyny czynnik określający wartość twojego odszkodowania:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Opózniony lot

Ustawa stworzona przez parlament Unii Europejskiej przewiduje, że opóźnionych pasażerów może zrekompensować przewoźnik lotniczy Luxair, mimo że są oni odbierani i transportowani do miejsca docelowego na końcu.

Prawa dostępne na lotnisku nie mają nic wspólnego z tym, co można zrobić w przypadku, gdy jego lot nie wystartuje w czasie wskazanym na jego bilecie.

Rekompensata finansowa nałożona rozporządzeniem z 261/2004 w sprawie europejskich linii lotniczych, takich jak Luxair, może naprawić moralne szkody poniesione przez podróżnych.

Przewoźnicy lotniczy zwolnieni są z obowiązku zapłaty rekompensat swoim klientom, informując ich o zmianie harmonogramów lotów na 14 dni przed.

Odwolany lot

Jako pasażer linii lotniczych zawsze mamy do czynienia z opóźnieniami i odwołaniami. Linie lotnicze nie zawsze mogą przestrzegać harmonogramów wyjazdu, z powodu nieprzewidzianych sytuacji, są zmuszone anulować kilka lotów.
W rzeczywistości, jako konsument lotniczy, jesteś chroniony przez oficjalne prawo, które przewiduje, że w razie niedogodności, jesteś uprawniony do żądania odszkodowania od operatora.

O ile nie jest to strajk lotniczy, zainicjowany przez kontrolerów ruchu lotniczego lub personel lotniska lub inne szczególne okoliczności, takie jak czynniki pogodowe, ... operator nie może uciec obowiązki wynikające z rozporządzenia 261-2004, w tym odszkodowanie ryczałtowe.

Overbooking

Ofiara overbookingu? Zjawisko to, które ciągle rośnie, dotyka codziennie tysiące podróżnych. Ofiary są zobowiązane do rezygnacji z miejsc na pokładzie z powodu nadwyżki pasażerów w samolocie, mogą wystąpić z roszczeniem przeciwko ich operatorowi.

Utracono polaczenie

Jako podróżujący musimy walczyć, aby chronić się przed nielegalnymi praktykami przewoźników lotniczych, których opóźnienia mogą wpłynąć na ich program podróży.

Opóźnienie lotu może mieć jeszcze poważniejszy wpływ na pasażera, gdy ten podróżuje w trakcie lotu, w tym jednego lub więcej przystanków. Bardzo małe opóźnienie odnotowane z samolotu może spowodować, że straci korespondencję.

Nieudane mecze są na szczęście objęte europejskim prawodawstwem przewidującym odszkodowanie dla pasażerów cierpiących z powodu takich szkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *