Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w KLM

KLM Royal Dutch Airlines, wiodąca linia lotnicza w Holandii, a także najstarsza na świecie, wzbiła się w niebo w 1919 roku. Obecnie obsługuje sieć linii lotniczych obejmującą trzysta i trzynaście miejsc docelowych rozmieszczonych na pięciu kontynentach świata.

Podobnie jak większość przewoźników lotniczych, opóźnienia, odwołania lotów i nadkompletu lotów mogą w każdej chwili wpływać na pasażerów linii lotniczych podróżujących na różnych trasach krajowych i międzynarodowych.

Rozpoczęcie korzystania z usługi

Niezależnie od miejsca wyjazdu lub przeznaczenia, rozporządzenie nr 261/2004 stosuje się do KLM bez względu na to, czy podróżuje się do lub z lotniska znajdującego się na kontynencie europejskim, czy poza nim, w związku z czym szkody, na które cierpisz ten operator jest zawsze naprawiany.

Kilka startupów przoduje dziś w tej dziedzinie. Sprowadzają doświadczonych prawników, którzy zajmują się twoją sprawą, i walczą o ciebie w sądzie, aby zmusić przewoźnika do zapłacenia ci odszkodowania za niedogodności i trudną sytuację, z którą spotkałeś się na lotnisku.

Ile możesz zapłacić za rekompensatę

Aby Twoja niedogodność została naprawiona, firma musi zaproponować Ci kwotę, która odpowiada odległości podróży:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Opóźnienie lotu

Lot za późno? Rzeczywiście, to zjawisko wciąż się rozwija i psuje podróż pasażerom. Ze względu na nasycenie ruchu lotniczego na lotniskach tysiące podróżnych nie może odbyć lotu po ogromnym opóźnieniu. Na szczęście jednak pasażerowie linii lotniczych są chronieni przez oficjalne przepisy przewidujące rekompensatę finansową w przypadku takich szkód.
Od momentu powstania w 2004 r. Miliony podróżnych zostały zrekompensowane na mocy tego rozporządzenia. Prawdopodobnie nadszedł czas, aby ubiegać się o swoje słabo przestrzegane prawa przez operatora.

Nieoczekiwane anulowanie lotu

Kiedy lot zostanie odwołany przez KLM, KLM zajmie się Tobą, dopóki nie znajdzie innego lotu. Jednakże, gdy tylko opóźnienie między początkowym łączem a lotem zastępczym przekroczy próg 3 godzin, holenderski przewoźnik zostanie zmuszony przepisami europejskimi do wypłacenia odszkodowania.

Ważne: zryczałtowana rekompensata nie ma zastosowania, jeśli linia lotnicza może uzasadnić odwołanie swoich lotów z powodu istnienia szczególnych okoliczności, takich jak zła pogoda, ...

Overbooking

Pasażerowie, którzy korzystają z overbookingu na lotnisku, stają się coraz liczniejsi. To ty też, agent odmówił ci wejścia na pokład z powodu niedostępności miejsc samolotem, musisz natychmiast złożyć skargę na swojego przewoźnika z prośbą o odszkodowanie.

Ta rekompensata finansowa, którą możesz zwrócić do swojego operatora, nie ma nic wspólnego z tym, co zaoferował ci na lotnisku w zamian za twoje miejsce.

Wiedząc, że KLM Royal DA jest firmą holenderskiego pochodzenia, jej zawyżone loty są objęte rekompensatą.

Odwolany lot

Podróżując na lot z międzylądowaniem? Powiedziałeś, że nadal ryzykujesz utratę drugiego lotu. Może się zdarzyć, że niewielkie opóźnienie przy wejściu spowoduje utratę korespondencji. W takim przypadku, nawet jeśli przewoźnik zaoferuje ci alternatywny lot i będziesz go obsługiwał do następnego wejścia na pokład, nie zwalnia cię to z obowiązku zapłaty odszkodowania.

Ważne: zgodnie z tekstem europejskim nie przysługuje ci odszkodowanie, jeśli dotrzesz do miejsca docelowego z opóźnieniem krótszym niż trzy godziny.

2 thoughts on “KLM Royal Dutch Airlines

  1. Pierwszy lot z Dublina został opózniony o godzinę,więc automatycznie nie zdążyłem na kolejny lot do Gdańska.
    Mnostwo ludzi na lotnisku w biurach service KLM GDZIE ZOSTALIŚMY POZOSTAWIANI SAMI SOBIE PO TYM JAK PANIE ZAMKNĘŁY BIURA.
    PO CAŁONOCNYM KOCZOWANIU NA LOTNISKU BIURA OTWARTO ZAMIAST O 5.30 JAK BYŁO NA WYŚWIETLACZACH TO PRACĘ ZACZETO 6,20.
    SKANDALICZNE ZACHOWANIE I TRAKTOWANIE PODRÓZNYCH PRZEZ PRACOWNIKÓW KLM.

  2. Ogólnie bardzo złe,wręcz tragiczne potraktowanie zmęczonych podróznych,którzy zostali pozostawieni sami sobie bez zainteresowania ze strony przewoznika KLM!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *