Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Austrian Airlines

Austrian Airlines, wiodące linie lotnicze Austrii, latają w 130 miejscach na całym świecie.

Kilka lotów obsługiwanych przez przewoźnika austriackiego odbywa się późno każdego roku. AA dokłada wszelkich starań, aby na wszystkie połączenia nie miało wpływu opóźnienie lub odwołanie, ... Jednakże w razie niedogodności pasażerowie mogą wnieść roszczenie o odszkodowanie przeciwko przewoźnikowi.

Skontaktuj się z ekspertem prawnym i zwiększ swoje szanse na uzyskanie odszkodowania

Aby rozwiązać wszystkie konflikty związane z podróżą Austrian Airlines, konieczne może być skontaktowanie się z prawnikiem lub ekspertem prawnym.

Firmy oferują ci obronę bez opłat. Ich celem jest bronić cię na odległość, nie prosząc o zapłacenie najmniejszych kosztów. Biorą tylko prowizję, kiedy zdołają się ubiegać i uzyskać odszkodowanie na twoją korzyść.

Ile mogę dotknąć, gdy jestem skrzywdzony?

Zależy to w szczególności od odległości między dwoma lotniskami:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Późny lot

Wszyscy pasażerowie linii lotniczych narażeni są na ryzyko spóźnienia się na miejsce docelowe. Linie lotnicze nie mogą uniknąć opóźnień lotów za każdym razem, ponieważ okoliczności mogą nagle powstać, zakłócając ich ruch i zapobiegając przemieszczaniu się samolotów zgodnie z planem.

Rzeczywiście, wyjazdy rozłożone na dwadzieścia lub trzydzieści minut zwykle nie powodują problemów podróżnych. Z drugiej strony sytuacja na lotnisku staje się skomplikowana, gdy występują opóźnienia o dwie godziny lub więcej.

W istocie, rozporządzenie CE261 / 2004, które obowiązuje od kilku lat, chroni podróżnych w przypadku opóźnienia o trzy godziny, zapewniając im rekompensatę pieniężną.

Odwolany lot

Każdego roku tysiące lotów są odwoływane w ostatniej chwili. Zjawisko to, które dotyka znacznie więcej pasażerów w sezonie letnim, w tym okres wakacji i wakacji szkolnych, wynika przede wszystkim z nasycenia ruchu na lotniskach.

Ponieważ rozporządzenie określające prawa pasażerów lotniczych w Unii Europejskiej stanowi, że linia lotnicza musi zapłacić odszkodowanie w wysokości co najmniej 250 euro, aby zrekompensować każdego pasażera dotkniętego szkodą. Jednak nic nie otrzymasz, dopóki nie odbierzesz swoich praw.

Overbooking

Mimo że grozi im surowe prawo, które zobowiązuje ich do wypłacania dużych odszkodowań pasażerom, którzy ponieśli kontuzje w wyniku nadkompletu, operatorzy nadal rezerwują ich loty, ponieważ znaczna część pasażerów nie jest świadoma istnienie oficjalnego rozporządzenia, które chroni je w przypadku, gdyby szkoda na nie wpłynęła.

Niezależnie od tego, czy zdecydowali się dobrowolnie zejść z samolotu, czy też zostali zmuszeni do udzielenia odpowiedzi na polecenia stewardesy, rezygnując z miejsc innym pasażerom, ofiary mogą z kolei zmusić przewoźnika do wypłacenia odszkodowania i przygotować ich na lot zastępczy, podczas gdy są oni uprawnieni do pomocy podczas całej swojej obecności na lotnisku, w tym pomocy, posiłków i napojów oraz miejsca zakwaterowania w razie potrzeby.

Utracono polaczenie

Twoja podróż na pokładzie może odbywać się w przyjemnych warunkach, na lotnisku, po przejściu sprawdzianu bezpieczeństwa, agent prosi cię o zajęcie miejsca na siedzeniu. Problem może nagle pojawić się w przypadku samolotu, który uniemożliwi start. Jest to rzeczywiście jedna z tuzina przeszkód, które mogą powodować przesądy moralne przed wyjazdem.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy lot odbywa się dwiema drogami, a jeszcze gorzej obsługiwane są przez dwie różne linie lotnicze. Wystarczy, że pierwszy obrót narazi kilka minut na opóźnienie, a twój następny lot rozpocznie się bez Ciebie.

Ta niedogodność może zostać naprawiona tylko za pomocą rekompensaty, jednak aby ją uzyskać, najpierw trzeba złożyć skargę, aby złożyć skargę swojemu operatorowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *