Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Alitalia

Alitalia, jedna z najstarszych linii lotniczych w Europie, łączy prawie czterysta miejsc na całym świecie z różnych węzłów, w tym z Rzymu Leonardo da Vinci - Fuimicino (jego główna baza).

Czasami loty obsługiwane przez włoskiego przewoźnika powodują rażące opóźnienia. Podróżni, którzy czują się komfortowo z taką krzywdą, mają możliwość dochodzenia odszkodowania.

Rozpoczęcie korzystania z usługi

Uzyskaj odszkodowanie od operatora lotniczego? Aby ta operacja była wykonywana lekko, lepiej skontaktować się ze specjalistą w obronie praw pasażerów linii lotniczych. Prawnicy lub eksperci prawni mogą szybko przetworzyć i ocenić niedogodności i poinformować odpowiednio o wysokości kwoty, którą musi zapłacić twój operator.

Oblicz rekompensatę

Wysokość odszkodowania jest określana tylko w zależności od odległości podróży:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Opóźnienie błędu

Podróżujesz z Alitalią? Ponieważ krajowy przewoźnik obsługuje setki połączeń dziennie, zawsze istnieje ryzyko opóźnienia lub odwołania lotu podczas wykonywania lotów. Włoska firma nie zawsze może przestrzegać harmonogramów podróży, z wszystkimi problemami technicznymi, które mogą wystąpić w samolocie w ostatniej chwili, uniemożliwiając ich start, strajki, które mogą być ogłoszone przez członków swojej załogi komercyjnej, ...

W każdym razie, niezależnie od tego, co stanie się z twoim lotem, wiedz, że chroni Cię prawo dotyczące ochrony pasażerów linii lotniczych. Stworzony w 2004 roku, zapewnia ci odszkodowanie (w pieniądzu), kiedy opóźni cię operator (z wyjątkiem przypadków istnienia poważnych sił).

Nieoczekiwane anulowanie lotu

Podróżujesz samolotem? Ponieważ jesteś zobowiązany do przestrzegania harmonogramu podróży po przybyciu na lotnisko przed ostatecznym czasem odlotu, twoje linie lotnicze powinny również szanować cię, transportując Cię na czas.

Jeśli opóźnienia lotów mogą zrujnować Twoją podróż lotniczą, co sądzisz o ich odwołaniu? Anulowany lot jest synonimem zmarnowanego tripu. Ponieważ jednak Parlament Europejski ustanowił rozporządzenie nr 261/2004 chroniące konsumentów w przypadku szkód wyrządzonych przez ich przewoźników, zostały one przekształcone na pieniądze przez około trzydzieści milionów pasażerów, ...

Overbooking

Zejść z samolotu pasażerowi? Jest to możliwe tylko wtedy, gdy linia lotnicza stwierdzi, że stanowi zagrożenie dla innych podróżnych dla załogi na pokładzie.

Przewoźnicy lotniczy, w tym Alitalia, nie mogą w żaden sposób usunąć pasażerów z ich samolotów. Jednakże są oni zobowiązani do tego, gdy ich lot jest zawyżony.

Lot o zawyżonej liczbie rezerwacji może być szkodliwy. Pasażerowie, którzy są ofiarami tej praktyki, muszą dochodzić odszkodowania.
Ponieważ Alitalia ma siedzibę na lotnisku znajdującym się w kraju UE, wszystkie jego loty uprawniają do odszkodowania.

Utracono polaczenie

Brakować jego korespondencji? To wystarczy, by jego podróż się zepsuła, a jego plany na wakacje się zmieniły.

Odszkodowanie jest przyznawane w przypadku braku drugiego połączenia z powodu opóźnienia w pierwszym locie, za które odpowiada firma.

Jeśli lot został napadnięty z powodu burzy lub strajku, ogłoszonego nagle przez Związek Kontrolerów Ruchu Lotniczego, przewoźnik jest zwolniony z odpowiedzialności karnej.

1 thought on “Alitalia

  1. delayed flight AZ 491 Alitalia from Warsaw Poland to Rome Fiumby 1,5 hours
    by delaying the plane AZ 491, I have Lost my FLIGHT AZ 800 Alitalia from Rome Fiumby to Algiers Algeria.
    Alitalia forced me to flight to Algeria at 10:20 PM.
    I should be in Algeria , MON 13 MAY 16:15, and I was at 11:40 PM, 8 hours later., because of Alitalia I have lost my flight in Algeria from Algiers to constantine AH 6026 Air Algerie, MON 13 MAY at 18:50,
    Alitalia, I had to stay at the Algiers airport , and buy a different ticket at 7:00 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *