Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Aegean Airlines

Założona w 1987 roku, Aegean jest linią lotniczą, która co roku przewozi ponad trzy miliony pasażerów do iz centrum Ateny - Eleftherios-Venizelos w Grecji.

Niezależnie od tego, czy jest to anulowanie, overbooking czy opóźnienie z Aegean, masz prawo do odszkodowania od tej linii lotniczej w UE.

Bronić prawników? zminimalizuj koszty i zyskaj spokój ducha

Skontaktuj się z kancelariami internetowymi? Nie zostaniesz złapany przez rękę, ale raczej skontaktujesz się zdalnie z doradcami, za pośrednictwem linii telefonicznej lub e-maila z prośbą o przesłanie im danych kontaktowych i ważnych informacji o podróży samolotem (odniesienie numer rezerwacji, numer siedziby, ...), że mogą wszcząć postępowanie prawne przeciwko swojemu przewoźnikowi.

Jak można ocenić przydział

Tylko jeden czynnik może określić wartość lub kwotę, do której ma prawo w przypadku obrażeń, jest to odległość lotu, która może być:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Opóźnienia

Proste opóźnienie lotu wystarczy, by sprowokować oburzenie pasażerów na lotnisku, więc jak myślisz, jakie opóźnienia trwają kilka godzin?

Ponieważ opóźnione loty mogą mieć taki sam wpływ na podróżnych, jak loty odwołane, zasługują na odszkodowanie
Rekompensaty określone i nałożone przez prawodawstwo europejskie na operatorów lotniczych UE, w tym Aegea, muszą być wypłacane w formie sumy pieniędzy do zapłaty za pomocą czeku lub przelewu bankowego.

Tekst wspólnotowy stanowi rekompensatę pieniężną w przypadku opóźnienia wynoszącego co najmniej trzy godziny, chyba że przewoźnik znalazł się w sytuacji siły wyższej. Na przykład jego samolot został przekierowany po zderzeniu z ptakiem, doznał silnej burzy, ...

Odwolany lot

Z powodu strajku setki lotów zaplanowanych przez krajowe linie lotnicze mogą zostać odwołane? Jeśli twoje połączenie zostało zakłócone przez akcję strajkową ze strony pilotów lub przez komercyjną załogę lotniczą Twojej linii lotniczej, bez wątpienia masz prawo do odszkodowania.

Odkrywając, że ich lot nigdy nie wystartuje, pasażerowie nie mogą ukryć swojej wściekłości, prosi personel swojej firmy o szybkie znalezienie kolejnego lotu, aby jak najszybciej dotrzeć do celu.

W przypadku rezygnacji przygotowanie lotu zastępczego może potrwać kilka godzin. Jeśli żadna informacja nie zostanie przekazana pasażerom pięć godzin po planowanym czasie odlotu, mogą dobrowolnie anulować lot i otrzymać zwrot wszystkich biletów lotniczych.

Jednak tysiące odwołanych pasażerów nie wie, że mają prawo do odszkodowania, jeśli ich lot nie wystartuje w ciągu stu osiemdziesięciu minut od planowanego czasu odlotu.

Overbooking

Odmowy przyjęcia na pokład, które są spowodowane przez overbooking są również objęte rekompensatą.

Linie lotnicze mogą negocjować z niektórymi pasażerami odszkodowania, jeśli zgodzą się wysiąść z samolotu bez wywoływania konfliktów.

Rzeczywiście, nawet jeśli pasażerowie, którzy przekroczyli liczbę rezerwacji, zostali przejęci przez linie lotnicze Aegean i zaakceptowali rekompensatę, którą zaoferował im na lotnisku, to nic nie zmienia, ponieważ nadal mają prawo do żądania odszkodowania od swojego operatora w wysokości 250 , 400 lub 600 euro.

Utracono polaczenie

Podróżując dwoma trasami, nikt nigdy nie gwarantuje, że dotrze na miejsce do miejsca docelowego.

Przegrane mecze są wdzięcznie kompensowane. Aby się zakwalifikować, lot (zastępczy) musi być opóźniony o trzy godziny po przybyciu.

3 thoughts on “Aegean Airlines

 1. To whom it might concern,

  I would like to make a complaint about the way my flight from Warsaw to Thessaloniki was rebooked.
  Originally I was supposed to fly there on 10.02.2010 at 16:50 with a transfer in Munich. Of course, I understand that the weather conditions did not allow for a flight, but my seat was rebooked without any consultation with me for a flight through Qatar (!!!!). The journey which was supposed to take about 6 hours, finaly took 14 hours (!),

  Nobody even asked me to confirm whether this flight suited me, whether I had a passport or whether I felt like flying through Asia in terms of my health. I called the helpline a dozen or so times, but it did not work properly and I did not even manage to connect to the consultant.

  As I had no way of contacting you quickly, I took this flight because I had commitments in Greece. But unfortunately, due to my condition after this meaningless journey, I couldn’t meet them.

  Due to this absurd situation, I am asking for a refund for this flight.

 2. Não consegui obter o reembolso de um voo cancelado de 22 de junho de 2020 por um ano e do voo 1503 KVHXHK de Varsóvia para Atenas, a empresa não lucrativa não devolve o dinheiro

 3. flight canceled from June 2020 to this day I can not recover the money I will not recommend your company anymore despite the fact that I have a customer card

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *