Zażądaj odszkodowania za odniesione obrażenia w Belavia

Belavia, pierwsza i największa linia lotnicza na Białorusi, regularnie łączy ponad pięćdziesiąt portów w Europie ze swojej bazy na lotnisku w Mińsku.

Ze względu na wzrost ruchu w ostatnich latach, normalne jest, że loty te mają okresowe zakłócenia (opóźnienia, odwołania, ...)

Ponieważ jego główną rolą jest transpozycja w uzgodnionym terminie, Belavia może być narażona na kary poprzez umieszczanie znacznych opóźnień w lotach krajowych, regionalnych lub międzynarodowych.

Kary te muszą być wypłacane w formie rekompensaty wypłacanej na rzecz podróżujących, którzy są opóźnieni lub odwołani.

Eksperci prawni gotowi Cię wspierać?

Aby dochodzić swoich praw, niektórzy złoczyńcy decydują się na samodzielne rozpoczęcie procedury protestu, podczas gdy partia większościowa nie otrzymuje rekompensaty po stracie dużej ilości czasu i pieniędzy.

Z drugiej strony, ofiary, które zdecydują się bronić przez prawników z doświadczeniem we wszystkich aspektach odszkodowań za szkody na powietrzu, mają większą szansę na uzyskanie odszkodowania, nawet nie ruszając się z miejsca.

Rekompensata finansowa za niedogodności? Jak to ocenić?

W wyniku szkód na lotnisku przewiduje się rekompensatę w rozporządzeniu europejskim. Są one obliczane zgodnie ze ścieżką przebytą przez samolot:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Odbierz prawa, wypełniając poniższy formularz (po angielsku):

Opóźnienia

Z różnych przyczyn Twój lot może się opóźnić, dlatego przyjazd w uzgodnionym terminie może okazać się niemożliwy.
Ta niedogodność jest rzeczywiście określona przez europejskie prawodawstwo ustanawiające ustawę CE261 / 2004 zapewniającą odszkodowanie pieniężne pasażerom opóźnionym przez ich przewoźników.

Opóźnienia przekraczające dwie godziny dają dostęp do pomocy na lotnisku, żywności i bezpłatnej komunikacji za pośrednictwem połączeń lub wiadomości tekstowych. Jeśli jednak odejście nastąpi po trzech godzinach, pasażerowie zostaną poproszeni o zwrot pieniędzy.

Anuluj

Bez wątpienia podróże lotnicze są ważne dla pasażerów. Są tacy, którzy podróżują do pracy poza lotem do wielu miejsc docelowych, na wakacje lub na wizyty lekarskie, ... Dlatego pasażerowie, którzy są ofiarami zawieszenia lotu, są objęte solidnym porozumieniem, które przewiduje rekompensatę za ich świadczenie.

Pasażerowie, którzy zostali ostrzeżeni o zmianie rozkładu lotów na czternaście dni przed odlotem (tylko przez ich przewoźnika) nie są uprawnieni do płatności ryczałtowej.

Overbooking

Państwo zarezerwowany bilet lotniczy i dzień wyjazdu w momencie wejścia na pokład, to okazało się, że wszystkie miejsca są zajęte, w tym jeden, który został przypisany do Ciebie przez firmę. Ta sytuacja jest rzeczywiście stresujące czynienia codziennie przez tysiące pasażerów zmuszony wysiąść z samolotu i czekać, aż są one umieszczone na innym.

W przepełniony podróżnych szczęśliwie obronił i chronione przez Europejską ustawodawstwa dotyczącego ochrony pasażerów, który zapewnia kompensację na ich korzyść w przypadku overbooking.

Utracono polaczenie

Przegrany mecz jest równoznaczny z nieodebraną podróżą, nieodebranym ważnym spotkaniem lub spartaczonymi wakacjami. Szkody te, spowodowane głównie przez linie lotnicze obsługujące pierwszą podróż, są kompensowane.

Jeśli Belavia było przyczyną tej niedogodności, to musi zaoferować inny obrót do przeniesie Cię jak najszybciej do celu. Jeśli w dniu przyjazdu, okazało się, że opóźnienie było ponad 3 godziny (w stosunku do pierwotnego planu lotu), masz prawo do żądania wypłaty odszkodowania dla swojej korzyści.

1 thought on “Belavia

  1. My flight was delayed more than 3 hours. As the representative of Belavia in Minsk said, we were waiting for some transit passengers from Kiev. At least they didn`t come.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *